czwartek, 24 maja 2012

Gotuj z "Grą o tron"

Chelsea Monroe-Cassel oraz Sariann Lehrer znalazły sobie niecodzienne zajęcie. Postanowiły ugotować każdą potrawę (prawie każdą - oprócz tych najbardziej fantastycznych i nielegalnych w USA), która pojawiła się w cyklu Gra o tron. Swoimi rezultatami postanowiły dzielić się na blogu. A teraz ich przepisy będzie można znaleźć w książce kucharskiej A Feast of Ice & Fire, która wejdzie do amerykańskich księgarń w przyszły wtorek i na pewno zrobi furorę.

Na stronie Entertainment Weekly można przeczytać krótki wywiad z autorkami. Przyznacie, że to ciekawa forma zabawy fanów? Bardzo mi się podoba. Niestety nie przychodzi mi do głowy żadna polska książka fantastyczna, z której można by czerpać takie pomysły. Może Wy coś podpowiecie?

8 komentarzy:

 1. Martin kiedyś o tym pisał u siebie na stronie. U nas brak materiału - chyba żaden pisarz w Polsce (a przynajmniej fantastyczny) nie poświęca opisom jedzenia tyle miejsca. Chyba Loroch musiałby jakąś fantastykę napisać, bo talent do opowiadania o żarciu ma :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No powiedzmy "polska" książka. A z Rękopisu??? Oni tam chyba sporo jedzą. Nie pamiętam tylko, że Potocki cośkolwiek o tym jedzeniu więcej pisał.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Grę o tron" uwielbiam, a pomysł z przepisami z książki wydaje mi się całkiem ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rany, ja tam nie pamiętam żadnych opisów jedzenia, no może kilka potraw z wesela Joffreya (te żywe gołębie w cieście) i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy bardzo pomysł na książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam bloga, niesamowity pomysł miały dziewczyny, żeby przenieść książkę...na talerz. A teraz z powrotem, z talerza na książkę:). Swoją drogą, potrawy serwowane w Zatoce Niewolniczej w Tańcu ze smokami byłyby sporym wyzwaniem dla żołądka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Absolutnie fantastyczny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń