poniedziałek, 6 kwietnia 2009

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki zbliża się wielkimi krokami. 23 kwietnia ustalony Dniem Ksiązki został w 1995 roku przez UNESCO - to data śmierci Cervantesa oraz urodzin i śmierci Szekspira.

W tym roku, po raz pierwszy, obchody tego święta w Polsce organizowane są przez zintegrowane środowiska wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. Pod patronatem Instytutu Książki w promocję czytelnictwa zaangażowały się Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Izba Księgarstwa Polskiego, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Od wielu miesięcy organizowane są w całym kraju akcje i kampanie promujące czytelnictwo. Zwieńczeniem działań prowadzonych cały rok będzie uroczysta Gala Światowego Dnia Książki, która odbędzie się 23 kwietnia 2009 w Teatrze Buffo.

Uroczysta gala z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich będzie zwieńczeniem akcji prowadzonych w całej Polsce przez ostatnie dwanaście miesięcy. Podczas ceremonii zostaną przyznane nagrody dla instytucji i osób najbardziej aktywnych w promocji czytelnictwa. Scenariusz wydarzenia, którego tytuł brzmi „Światowe przeboje na Światowy Dzień Książki”, został specjalnie przygotowany przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę. Swoją obecność na gali potwierdzili już czołowi przedstawiciele polityki, władz i instytucji kulturotwórczych min. Bogdan Zdrojewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz