sobota, 10 czerwca 2017

Premiery i zapowiedzi czerwcowe 2017 r.

KSIĄŻKA
Tytuł: Wiara
Autor: Anna Kańtoch
Wydawca: Czarne
Data premiery: 14 czerwca 2017 r.
Lato 1986 roku jest wyjątkowo upalne. Leniwy spokój sennej miejscowości letniskowej zakłóca tylko grupka hippisów protestujących przeciw budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego poranka na torach kolejowych odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Nikt nie wie, kim jest i skąd się wzięła.Młody proboszcz, który znalazł ciało, nie może przestać myśleć o zbrodni. Jego poprzednicy znikali z miasteczka w niejasnych okolicznościach, ale kiedy próbuje się czegoś o nich dowiedzieć, trafia na ścianę milczenia. Czyżby pogłoski o przeklętej parafii miały w sobie ziarno prawdy? Kto postawił przed laty krzyż przy torach i dlaczego zostawia przy nim świeże kwiaty?Śledztwo, które prowadzi wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak, idzie dość opornie. Miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami, nie chcą wywoływać duchów przeszłości.Wierzą, że zło nadejdzie ze wschodu. Ale to nieprawda – ono już tu jest…
Tytuł: Życie w średniowiecznym zamku
Autor: Francis Gies & Joseph Gies
Wydawca: Znak
Data premiery: 14 czerwca 2017 r.
Lektura obowiązkowa dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela George’a R.R. MartinaZwiedzałeś kiedyś zamek?Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz. Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa.Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Co jedli? Czy obowiązywał tam wyjątkowy kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie?Do czego służyły pomieszczenia w zamku? Od tych reprezentacyjnych aż po te, w których przebywała tylko służba. Czy każde z nich miało swoje sekrety?Joseph Gies i Frances Gies prowadzą nas przez życie w średniowiecznej warowni, które zachwyca i zaskakuje.Oglądasz „Grę o tron"?Sprawdź, z czego skorzystał George R.R. Martin, tworząc zachwycający świat „Pieśni Lodu i Ognia”. Odkryj postaci, które posłużyły mu do stworzenia bohaterów „Gry o tron”. Szukaj powiązań i krocz śladami mistrza.
Tytuł: Zabawa w Boga
Autor: wielu
Wydawca: Śląski Klub Fantastyki
Data premiery: 16 czerwca 2017 r.
Lista opowiadań:Kary i żywioły – Jesion KowalKorona północy – Anna AskaldowiczKot z pudełka – Łukasz Marek FiemaLek – Marta PotockaMarzenie Rotha – Małgorzata BinkowskaMrok zabije wieloryba – Olga NiziołekMy eter – Alicja TempłowiczOrdan – Magdalena CzarneckaSerce Vann– Karolina FedykWarunek początkowy – Krystyna ChodorowskaWyliczanka – Agnieszka ZapartGościnnie:Przyjmujący nowe i Pomarańcza – Benjamin Rosenbaum (tłumaczenie: Magdalena Grajcar)
Tytuł: Kukułka na koniu trojańskim
Autor: Maciej Parowski
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 20 czerwca 2017 r.
Małpy Pana Boga 3. RetrospekcjeSwoista kontynuacja „Małp Pana Boga”. Parowski opisuje przemiany sztuki wyobraźni, od czasu „Politechnika” przez „Fantastykę” i „Nową Fantastykę”. Dorobek pisarski polskich fantastów komentuje przez pryzmat 1981 i 1989 roku.W esejach, rozmowach i felietonach spotykają się tu miłośnicy fantastyki i twórcy, filmowcy i komiksiarze, a także przedstawiciele nowych mediów.Książka bardzo bogato ilustrowana zdjęciami przywołującymi tamte czasy.

FILM
Tytuł: Wonder Woman
Scenariusz: Allan Heinberg
Reżyseria: Patty Jenkins
Data premiery: 2 czerwca 2017 r.
Diana, amazońska księżniczka, przybywa do cywilizowanego świata, stając się najpotężniejszą superbohaterką.
Tytuł: Miss Sloan
Scenariusz: Jonathan Perera
Reżyseria: John Madden
Data premiery: 2 czerwca 2017 r.
Rozchwytywana waszyngtońska lobbystka stawia czoła najtrudniejszemu przeciwnikowi w swojej karierze.
Tytuł: mamy2mamy
Scenariusz: Agathe Pastorino & Noémie Saglio
Reżyseria: Noémie Saglio
Data premiery: 2 czerwca 2017 r.
Mieszkające pod jednym dachem - różniące się jak ogień i woda - matka oraz córka w tym samym momencie zachodzą w ciążę.
Tytuł: Baywatch
Scenariusz: Damian Shannon & Mark Swift
Reżyseria: Seth Gordon
Data premiery: 9 czerwca 2017 r.
Dwóch ratowników wodnych rywalizuje między sobą o angaż na kalifornijskiej plaży.
Tytuł: Miłość aż po ślub
Scenariusz: Stéphane Kazandjian, Reem Kherici, Philippe Lacheau
Reżyseria: Reem Kherici
Data premiery: 23 czerwca 2017 r.
Organizując ślub znienawidzonej koleżanki z dawnych lat, Juliette zakochuje się w przyszłym panie młodym.
Tytuł: Lady Macbeth
Scenariusz: Alice Birch
Reżyseria: William Oldroyd
Data premiery: 30 czerwca 2017 r.
Katherine żyje w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Ale kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta. 

1 komentarz:

  1. Szukam na stronie Prószyńskiego tej "Kukułki..." i nie znajduję...

    OdpowiedzUsuń