niedziela, 6 kwietnia 2014

Kwietniowe nowości

W marcu było wiele ciekawych książek i filmów, niestety nie miałam kiedy zrobić listy zapowiedzi. Tym razem jeszcze się załapię, aczkolwiek kwiecień nie jest jakiś rewelacyjny ani w kwestii filmów, ani książek.

KSIĄŻKI
Tytuł: Imajica
Autor: Clive Barker
Wydawnictwo: MAG
Data premiery: 25 kwietnia 2014 r.

Nie czytam horrorów, za bardzo się boję. Nazwisko Barkera kojarzę właśnie z tego gatunku, a tutaj proszę, mistyczna, mityczna powieść. Intrygująca okładka, ciekawie zapowiadająca się fabuła. Tylko te prawie tysiąc stron... Na jakiś urlop może...
Spod pióra Clive’a Barkera, mistrza opowieści, wyszła tym razem historia o micie, magii i zakazanej namiętności. „Imajica” to epopeja, która nie ma sobie równych: bogata koncepcyjnie, obsesyjnie szczegółowa w wykonaniu, z iście apokaliptycznym zakończeniem. Życie protagonisty powieści, hedonisty i genialnego fałszerza imieniem Gentle, wali się w gruzy po spotkaniu z Judith Odell, która nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki może mieć wpływ na losy mężczyzn, i Pie’o’Pahem, nieludzkim zabójcą pochodzącym z ukrytego wymiaru egzystencji.
Ten wymiar jest jednym z pięciu wchodzących w skład uniwersum nazywanego „Imajicą”, zespołu światów zupełnie niepodobnych do naszego, lecz zaludnionych, rządzonych i nawiedzanych przez istoty, których losy są z naszymi nierozłącznie splecione. Przemierzając Imajicę, Gentle, Judith i Pie’o’Pah odkrywają szlak zbrodni i osobistych zdrad, prowadzący do objawienia, który na zawsze zmieni rzeczywistość.
FILM
Tytuł: Snowpiercer
Scenariusz: Joon-Ho Bong & Kelly Masterson
Reżyseria: Joon-Ho Bong
Data premiery: 11 kwietnia 2014 r.

Widziałam trailer i wizualnie film zapowiada się bardzo. Fabularnie niewiele się spodziewam, jakoś nie przemawia do mnie wizja spędzania życia w pociągu i paraboli walki klas społecznych przez klasy podróżne.
W roku 2031 pasażerowie pociągu są jedynymi ocalałymi ludźmi na Ziemi.
Tytuł: Passion
Scenariusz: Brian De Palma, Natalie Carter, Alain Corneau
Reżyseria: Brian De Palma
Data premiery: 11 kwietnia 2014 r.

Cyganka i Irene Adler w jednym filmie na przeciwko siebie? Hmmm. Uwielbiam Rachel McAdams, mam nadzieję, że pokaże tu pazurki, chociaż pewnie obejrzę film w domu, nie w kinie.
Rywalizacja na śmierć i życie między dwoma kobietami ze świata biznesu.
Tytuł: Medicus
Scenariusz: Jan Berger
Reżyseria: Phillip Stolzl
Data premiery: 25 kwietnia 2014 r.

Lata temu czytałam tę właśnie powieść z sagi rodu Cole'ów, przerwałam, bo autor zbyt obrazowo przedstawiał realia pracy medyka (krew i flaki wszędzie niemal). Ciekawa jestem filmu, a do książki może też wrócę któregoś dnia.
Persja, XI w. Młody chłopak, ukrywając się jako Żyd, podejmuje naukę w szkole lekarskiej, by zdobyć niezbędne kwalifikacje.
Tytuł: The Amazing Spider-Man 2
Scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner
Reżyseria: Marc Webb
Data premiery: 25 kwietnia 2014 r.

Nie byłam w kinie na pierwszej części, a podobała mi się bardzo, dlatego tym razem nie przegapię okazji.
Spider-Man staje do walki z Electro. Do miasta powraca także Harry Osborn, dzięki któremu Peter odkrywa, że wszystkich złoczyńców łączy ze sobą OsCorp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz