niedziela, 31 maja 2009

Suchy czerwiec - zapowiedzi książkowe

W sumie to powinnam się cieszyć, że w czerwcu nie pojawi się wiele interesujących nowości, bo musiałabym chyba kredyt zaciągnąć, żeby kupować, a tak ze spokojem sumienia kupię wybrane przez siebie książki.

Tytuł: Agent Dołu. Czarci Pomiot
Autor: Marcin Wolski
Wydawnictwo: SuperNOWA
Data wydania: 12 czerwca 2009
Agent Dołu powracał już wiele razy i powracać będzie, choć nie wszystkie przejawy jego obecności zostały zarejestrowane, a nie wszystkie z tych, które zostały, mogą - ze względu na klauzulę tajności - być upublicznione.
Pozostańmy przy trzech przypadkach; najnowszy z nich jeszcze trwa i nie wiadomo, jak się zakończy.
Meff, osobnik ponoć w pełni zreedukowany i wyegzorcyzmowany, pracuje wraz z Wolterem i Torquemadą w najniższym dziale czyśćcowego archiwum. Praca jak praca: dość nudna i monotonna. Ale niezbadane są wyroki niebios. Góra powierza mu ważną misję i wszystko by poszło zgodnie z Najwyższym Planem, gdyby nowo zwerbowany Agent Góry - jak każdy neofita - nie okazał się niebezpiecznie nadgorliwy. Ujawnienie teczki Tajnego Współpracownika nr 0001 to tylko kwestia czasu.
W kolejnym swym wcieleniu Meff ściera sięz przeciwnikiem, któremu na imię: dżin i nie chodzi tu o zwykłą akcję antyalkoholową.
Szatańskie ścieżki są pokrętne, a od czasu, kiedy Dół podpisał konwencję o przestrzeganiu praw człowieka, Zły może nachodzić i wodzić ludzi na pokuszenie tylko na Ziemi. Meff Fawson odkupił wprawdzie swoje grzechy, ale pozostawił syna, Matta, który dowie się kiedyś, że pochodzi w prostej linii od Księcia Ciemności i też nazywa się Meff. Meff XIV, gwoli ścisłości.
Jaką rolę ma do odegrania najmłodszy z rodu i czy uda mu się wywikłać z szatańskiej sieci? Czarci pomiot odpowie na to pytanie.
Tytuł: Czyste dobro
Autor: Maciej Guzek
Wydawnictwo: Runa
Data wydania: 23 czerwca 2009

O książce pisałam już na początku roku.

Tytuł: Humpty Dumpty w Oakland
Autor: Philip K. Dick
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: czerwiec 2009
Al Miller to smutna postać. Jest nikim z wyboru – na zaśmieconym podwórzu sprzedaje używane samochody. Jego wiekowy gospodarz Jim Fergessen postanowił odejść na emeryturę i właśnie sprzedał swój teren: garaż i podwórze, dzierżawione przez Ala. W tej sytuacji Al musi poważnie się zastanowić, co dalej, o ile w ogóle ma na takie myśli ochotę...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz