czwartek, 3 września 2009

Wrześniowe premiery kinowe

Wybrałam też kilka interesujących premier filmowych. Nie wiem, czy pójdę na wszystkie, ale z pewnością na dwie się wybiorę, zgadnijcie na które;-)

Tytuł: Oszukać przeznaczenie 4
Scenariusz: Eric Bress
Reżyseria: David R. Ellis
Data premiery: 3 września 2009

Fabuła ta sama, chodzi o to, żeby zobaczyć (tym razem w 3D), na ileż to ciekawych sposobów można zabić człowieka;-) Byłam pod wrażeniem pierwszej części (wiadomo, nowość), dwójka zachwyciła mnie kilkoma pomysłami (winda, drabinka przeciwpożarowa, ten kto oglądał, wie o co chodzi;)), trójka była już poniżej wszelkiej krytyki. Widziałam trailer czwartej części i muszę przyznać, że twórcy się postarali... Oby tylko nie utopili wszystkiego w zajawce...
Nastolatkowie wyruszają na tor wyścigowy, jednak jeden z nich ma wizję i oddala się od miejsca wypadku wraz z przyjaciółmi. Rzeczywiście jego wizja się sprawdza. Po pewnym czasie wszyscy po kolei giną w niewyjaśnionych okolicznościach...
Tytuł: Janosik. Prawdziwa historia
Scenariusz: Eva Borušovičová
Reżyseria: Agnieszka Holland & Kasia Adamik
Data premiery: 4 września 2009

Odbrązawianie bohaterów trwa. Lubię kino Agnieszki Holland, a zapowiedziany przez nią i Kasię Adamik obraz Janosika wydaje się interesujący i mam nadzieję, że wyjdzie lepiej, niż kreacja Marka Perepeczki, która jakoś nigdy nie wydawała mi się wiarygodna...
Młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia do zbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt z napadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członków bandy, chciwego i butnego Huncagi... Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą. 
Tytuł: Inglourious Basterds
Scenariusz: Quentin Tarantino
Reżyseria: Quentin Tarantino
Data premiery: 11 września 2009

Na ten film czekam już od roku! Quentin Tarantino i mój obecny ukochany Michael Fassbender (wiem, że teraz głowicie się, kto on zacz, to wam ułatwię - grał Steliosa w 300), Mike Myers, Brad Pitt i alternatywna historia drugiej wojny światowej. No czego chcieć więcej? Tak przy okazji, uśmiałam się, gdy zobaczyłam na Filmwebie gatunek tego filmu - wojenny; nie wspominając już o burzy, jaką nadchodząca premiera wywołała wśród poważnych znawców historii. Czy ktoś zdrowy na umyśle sądzi, że to będzie poważna i zgodna z faktami opowieść?
Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie jako właścicielka kina przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty...
Tytuł: 9
Scenariusz: Pamela Pettler
Reżyseria: Shane Acker
Data premiery: 18 września 2009

Animacja w produkcji Tima Burtona, a w reżyserii Shane'a Ackera (swego czasu trailer i opis produkcji przedstawiał Cedro) już wkrótce pojawi się w polskich kinach.
Kiedy 9 pierwszy odzyskuje przytomność, znajduje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem o ich wytępieniu. Pomimo bycia neofitą grupy, 9 przekonuje innych, że kryjówka nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.
Tytuł: Surrogates
Scenariusz: Michael Ferris & John D. Brancato
Reżyseria: Jonathan Mostow
Data premiery: 25 września 2009

Thriller science fiction (sic!) z moim na wieki wieków Brucem Willisem i niczego mi nie potrzeba, idę i już! A opis dla Was.
Świat przyszłości. Ludzie żyją w całkowitej izolacji, a jedyny kontakt między nimi następuje za pomocą robotów, które są lepszymi wersjami ich samych. Agent FBI (Bruce Willis), a właściwie jego elektroniczny zastępca, pracuje w wydziale zabójstw. Pewnego dnia zostaje zmuszony jednak do dość ryzykownego wyjścia z domu. Nie ma jednak innej możliwości, bo tylko on sam jest w stanie zapobiec niebezpiecznemu spiskowi i serii tajemniczych morderstw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz