piątek, 2 października 2009

Kino w październiku

Tytuł: Dystrykt 9
Scenariusz: Neill Blomkamp & Terri Tatchell
Reżyseria:
Neill Blomkamp
Data premiery: 9 października 2009

Fabuła zapowiada się niebanalnie, film ma 8,5 punktów na 10 na portalu imdb (a to niemało i przeważnie zgadzam się z nimi w ocenach), poza tym kolega poleca:-)
W 1990 roku ogromny statek kosmiczny pozaziemskiej cywilizacji pojawił się nad Johannesburgiem w RPA. Na pokładzie znajdowali się przedstawiciele obcej rasy, których nazwano "krewetkami". Mija dwadzieścia lat. Po początkowo ciepłym przywitaniu przez ludzi nie ma już śladu. Miejsce przebywania obcych staje się zmilitaryzowanym gettem o nazwie "Dystrykt 9", które zostaje odcięte od świata i pogrąża się w nędzy. Multi-National United, korporacja zbrojeniowa, zostaje zatrudniona do dokonania siłowej eksmisji obcych z zajmowanych terenów. Operacją dowodzi Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley). Poddany działaniu substancji chemicznej pozaziemskiego pochodzenia zapada na dziwną chorobę. "Dystrykt 9" staje się teraz jego nowym domem, a obcy - jedynymi przyjaciółmi, na których może polegać.
Tytuł: Gamer
Scenariusz: Mark Neveldine & Brian Taylor
Reżyseria: Mark Neveldine & Brian Taylor
Data premiery: 23 października 2009

Gerard Butler i nic więcej mi nie trzeba...
Niedaleka przyszłość, w której kontrolowanie umysłów innych ludzi poprzez wysoko rozwiniętą technologię stało się faktem. Kable (Gerard Butler) jest mistrzem gry "Slayers", która pozwala mu na kontrolowanie i wpływanie na działanie innych. Jego poczynania śledzą na żywo miliony wielbicieli lecz z czasem Kable zaczyna toczyć grę o swoją własną tożsamość i atakuje system, który go uwięził.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz