wtorek, 27 października 2009

Stephen King i komiks

Tam go jeszcze nie było... Stephen King, oprócz tego, że pracuje nad nową powieścią z cyklu Mroczna Wieża (na razie to tylko plotki, ale przecież w każdej plotce...), postanowił wkroczyć do świata komiksu. Będzie współtworzył komiks American Vampire, który w Stanach Zjednoczonych pojawi się w marcu przyszłego roku. Na razie King pojawi się jako współautor pierwszych pięciu odcinków. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Scott Snyder.
 
Żeby było oryginalnie (czyżby?) bohaterem American Vampire będzie Skinner Sweet, socjopatyczny przestępca, który zostaje pierwszym amerykańskim wampirem na Dzikim Zachodzie. Snyder postanowił odwrócić wizerunek wampira do góry nogami - Sweet będzie istotą ładowaną słońcem, a jego kły będą przypominały zęby jadowe węża. Każdy z komiksów będzie przenosił czytelników w inny okres historii USA i przedstawiał potomków Sweeta z jego charakterem jako powracającą postacią. Snyder chciał jedynie, aby King patronował komiksowi, a ten wyraził chęć wzięcia udziału w projekcie. Jak widać, boom na wampiry trwa.

O kulisach przygotowań do powstania komiksu można przeczytać tutaj, informacje o nim znaleźć można też na stronie Stephena Kinga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz