piątek, 1 lipca 2011

Więcej Pottera w internecie

Dwa tygodnie temu Entertainment Weekly (oraz z pewnością inne portale i fani, pytano o to nawet Daniela Radcliffe'a) natrafił na tajemniczy link o nazwie www.pottermore.com. Wiadomo było, że witrynę zarejestrowała J.K. Rowling i będzie ona dotyczyła cyklu o Harrym Potterze, nie było wiadomo jednak, co dana witryna będzie przedstawiała. Po tygodniu dzikich spekulacji (najczęściej skłaniano się do wersji, że strona będzie prezentowała grę MMORPG na podstawie książek) autorka Harry'ego Pottera ujawniła, że strona będzie zbierała wszystkie informacje dotyczące cyklu, ciekawostki, newsy mniej i bardziej z nim powiązane publikowane przez Rowling, a także udostępniane będą e-booki. Fani pisarki i czarodzieja będą mogli brać czynny udział w tworzeniu serwisu jako zebrana społeczność.

Strona oficjalnie ruszy w październiku tego roku, a tylko wybrani będą mogli się zarejestrować wcześniej - taką możliwość otrzyma milion osób, które ukończą specjalne wyzwanie Follow the Owl (Podążaj za sową), początek akcji: 31 lipca. Jak będzie wyglądał interface witryny, można zobaczyć tutaj.

[źródło: Entertainment Weekly]

2 komentarze:

  1. Czytałam o tym na BBC jakiś czas temu i byłam ciekawa co to będzie. W sumie wiele hałasu o nic, nie uważasz? Miałam nadzieję, że zacznie pisać nową serię, nie o HP, ale też z magią itp. Pewnie byłyby odgrzewane kotlety, ale powiedzmy sobie szczerze, że i tak bym to przeczytała ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kto wie, czy to nie jest podstawa do tworzenia prequeli i sequeli albo o czymś innym, w końcu nazwa witryny jest sprytna - Pottermore może się odnosić i do "więcej o Harrym", i do "więcej niż Harry";-) Jeśli tylko to pierwsze, to pomysł trochę poniewczasie by był, więc wydaje mi się, że bardziej to drugie...

    OdpowiedzUsuń