sobota, 28 listopada 2009

"Lśnienie" po raz kolejny?

Podczas spotkania autorskiego w Toronto z okazji promocji najnowszej powieści, Under the Dome, Stephen King powiedział, że zastanawia się nad napisaniem kontynuacji Lśnienia. Autor przyznał nawet, że w lecie poczynił ku temu pierwsze kroki - zaczął pisać historię 40-letniego Danny'ego Torrance'a, syna Jacka, który teraz pracuje w hospicjum w Nowym Jorku i dzięki swoim mocom stara się jednak pomagać przebywającym w zakładzie chorym umierać w mniejszym cierpieniu.
W filmowej wersji Danny'ego grał Danny Lloyd i to, jak dotąd, jego jedyna rola filmowa (nie został aktorem). A teraz wygląda tak:
Wiek się nawet zgadza, Danny ma w tej chwili 36 lat;)
Powieść ma już nawet próbny tytuł - Doctor Sleep. King zastrzegł jednak, że nie jest przekonany do pomysłu wydania kontynuacji i istnieje ryzyko, że jeśli będzie o tym opowiadał, da sobie spokój.

Jest przekonany natomiast do kwestii dużo bardziej traumatycznej dla czytelników - mianowicie do napisania kolejnej (a miało się skończyć na siedmiu) książki z cyklu Mroczna Wieża. Powieść zatytułowana będzie The Wind Through the Keyhole, jednak zanim pisarz przystąpi do pracy, postanowił odczekać co najmniej osiem miesięcy.

[źródło: Guardian]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz