piątek, 13 listopada 2009

"Nie będę do końca życia pisał o mitologiach"

Publishers Weekly zamieściło wywiad z Rickiem Riordanem, w którym można dowiedzieć się więcej o jego nowej serii dla młodzieży, The Kane Chronicles o przygodach dwójki rodzeństwa walczącej z egipskimi bogami. Riordan zdradza tajniki swojego pisarstwa, opowiada bardziej szczegółowo o nowym cyklu, a także snuje przypuszczenia na temat przyszłej twórczości:
I love Norse mythology, I love Chinese mythology, Indian mythology. The world is wide open. I could certainly make a career just doing different treatments of mythology, and I would be happy as a clam. I have other ideas that are not mythology-based.
Pierwszymi słuchaczami byłego nauczyciela są jego dwaj synowie, Haley (15 l.) i Patrick (11 l.), którym Riordan czyta kolejne rozdziały powieści i uzależnia poprawki od ich opinii. Oprócz The Kane Chronicles pisarz pracuje teraz nad spin-offem przygód o Percym Jacksonie, który ukaże się jesienią 2010 roku.
Cykl o Percym Jacksonie rozszedł się w milionach egzemplarzy, na podstawie pierwszej książki przygotowywany jest film Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna (polska premiera 12.02.2010), w ramach promocji wydawnictwo wraz z organizacją BooksPeople od 2006 roku organizuje obozy dla dzieci Camp Half-Blood (podobne obozy organizowane są w całym kraju dla wielbicieli różnych książek).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza