piątek, 13 listopada 2009

Objawiło się dziecko gwiazd

Na swoim portalu Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Michaliną Olszańską (pojawił się oryginalnie w Życiu Warszawy), autorką Dziecka Gwiazd. Atlantydy (na okładce sama autorka jako główna bohaterka księżniczka Meihna), 17-letnią uczennicą szkoły muzycznej, nazywaną przez wydawnictwo Albatros Paolinim w spódnicy (ciekawe, czy ją też wydano po znajomości). Tak pretensjonalnego, sztucznego i mdłego wywiadu nie czytałam już dawno. Żeby nie było, o książce się nie wypowiadam, nawet jeszcze jej nie widziałam...
 
O autorce i książce od wydawcy:
Michalina Olszańska ma 17 lat, jest utalentowaną skrzypaczką, uczennicą elitarnej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Pisze i komponuje piosenki, które też sama wykonuje. Napisała osiem powieści, z których za najważniejszą uważa Dziecko Gwiazd Atlantydę, która powstała, gdy autorka miała 15 lat. Akcja książki dzieje się w położonym na wyspie mitycznym królestwie Atlantydy, a jej bohaterką jest szesnastoletnia księżniczka Meihna, wyobcowana, wychowywana z dala od normalnego życia arystokratka. Wyspę czeka nieuchronna zagłada. Może ją ocalić jedynie mag. Meihna wyrusza na jego poszukiwanie. Po drodze czekają ją rozliczne przygody i spotkania z niesamowitymi stworzeniami. Odnajdzie też prawdziwą miłość.

Dziecko Gwiazd Atlantyda ujawnia niezwykły talent literacki młodej autorki. Wróżymy jej wielką karierę na miarę Christophera Paoliniego, twórcy trylogii fantasy Eragon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz