poniedziałek, 9 listopada 2009

Oddaj krew. Zagłodź wampira

Pod takim hasłem amerykański oddział Czerwonego Krzyża promował akcję oddawania krwi wśród młodych Amerykanów, jednocześnie namawiając do oglądania nowego serialu (emisja od września 2009 roku) o wampirach The Vampire Diaries na podstawie cyklu Pamiętniki wampirów autorstwa L.J. Smith (u nas całą serię wydał Amber), którego polska premiera odbyła się w telewizji n na początku listopada.
 
Pamiętniki to historia nastolatki, Eleny (Nina Dobrev), i dwóch wampirów-braci Salvatore walczących o jej względy. Przy czym jeden jest ten dobry i ma na imię Stefan (Paul Wesley), kulturalny i wrażliwy, który powstrzymuje się od picia ludzkiej krwi (no jakżeby inaczej) i jako żywo przypomina młodszą i bardziej kolorową wersję Edwarda-Roberta. Drugi ma na imię Damon (uwielbiany przez fanki serialu Lost Ian Somerhalder) i żadnych skrupułów we względzie picia z ludzi nie ma.

I to właśnie w ramach kampanii reklamowej serialu jego producenci wraz z Czerwonym Krzyżem urządzili akcję oddawania krwi. Na honorowych dawców, którzy odwiedzili stoiska Czerwonego Krzyża w całych Stanach Zjednoczonych, czekały plakaty z gwiazdami serialu, pyszny poczęstunek, podczas którego można było obejrzeć trailery pierwszych odcinków.

Promocja godna pozazdroszczenia, natomiast jeśli chodzi o serial, to wątpię, by było to coś oryginalnego (wpływy Anne Rice aż cisną się do oczu, ciekawa jestem też, czy nie na tym wzorowała się Meyer...), ale sprawdzę, co to zacz.

[źródło: Telegraph.co.uk]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz