środa, 25 listopada 2009

Wampir wiecznie żywy

I nie chodzi tym razem o fizyczną właściwość tej istoty, ale o egzystencję wampiryzmu jako takiego w popkulturze. Jak uważa bowiem prof. Amy Smith z University of the Pacific w Stockton w Kalifornii, badaczka wampirzej literatury, motyw ten nigdy nie straci na popularności i zawsze będzie na niego zapotrzebowanie. Wszystko dlatego, jak tłumaczy Smith, że wampir jest jedyną w swoim rodzaju istotą magiczną tak mroczną i jednocześnie tak podobną do człowieka. Swoją tezę amerykańska profesor opiera o wyniki - w zeszłym stuleciu nakręcono blisko tysiąc filmów o wampirach na całym świecie.
Takiego wywiadu Smith udzieliła w związku z promocją filmu Księżyc w nowiu, twierdząc też, że nawet jeśli saga Meyer nie zainteresuje prawdziwych fanów horroru (zdziwiłabym się, gdyby tak było), ma ogromny wpływ na kobiety i to jest inna strona wpływu wampiryzmu:
Although fans of traditional horror and action-oriented vampire films may not like it, Stephenie Meyer's breed of vampire has a deep emotional appeal for women. He's dangerous, but not to her - he's beautiful and seemingly unattainable, but she gets him, nonetheless. He's a man who literally can promise to love her forever.
[źródło: DNA India]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza