środa, 13 stycznia 2010

Szekspir, Austen i Bronte w "zmierzchowych" okładkach

Spece od reklamy w wydawnictwach chwytają się wszelkich sposobów przyciągnięcia nowej grupy czytelników, zwłaszcza młodych. I tak HarperTeen wydało jakiś czas temu odświeżone, młodzieżowe wersje niektórych klasycznych pozycji, których okładki nawiązują wyglądem do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer. Oto okładka Romeo i Julii Williama Szekspira:

A tak wygląda Duma i uprzedzenie Jane Austen:

Nie można nie wspomnieć o sztandarowym dziele również dla Belli Swan, czyli Wichrowych Wzgórzach Emily Bronte, w której zresztą motyw Zmierzchu wykorzystany został na całego:
Zaczerpnięto nie tylko rzucający się motyw bieli i czerwieni na czarnym tle oraz kwiatu, podobieństwa widoczne są również w pisowni. Wydawnictwo postanowiło także wzbogacić zawartość książek o różne dodatki umieszczone na końcu (np. w Dumie i uprzedzeniu dziewczęta znajdą test "Którą z bohaterek Dumy i uprzedzenia jesteś?", a w profilu współczesnej Julii, dołączonego do książki, jest m.in. lista ulubionych jej filmów, na której nie mogło zabraknąć Zmierzchu) , zapewnia jednak, że treści pozostały niezmienione.
Dla porównania okładki wszystkich czterech części sagi Stephenie Meyer:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz