sobota, 3 grudnia 2011

Posłuchaj Philipa K. Dicka

Lubisz twórczość Philipa K. Dicka? To posłuchaj tego prawie dwugodzinnego wywiadu z pisarzem, który na blogu Gry fabularne umieścił Adriano Kuc. Czytałam ostatni wywiad-rzeka w A jeśli nasz świat jest ich rajem?, ale posłuchać jednego z moich ulubionych pisarzy... Jestem pod wrażeniem osobowości. 2 marca 2012 roku minie trzydzieści lat, odkąd tego niesamowitego człowieka nie ma z nami.

5 komentarzy:

 1. Dick to totalny pisarz - spójna wizja od niemal pierwszych książek.

  Mam prawie wszystkie Dicki, kiedyś wszystkie zrecenzuję...na emeryturze, he he he...

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, rzadko rodzą się tacy ludzie. Zazdroszczę, ja sama dopiero powiększam moją kolekcję:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://oslofrancja.blogspot.com/2010/11/synu-kiedys-to-wszystko-bedzie-twoje.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Philip K. Dick to jeden z kilku moich ulubionych pisarzy SF. Przeczytałem i mam na półce jego najbardziej znane i uważane za arcydzieła powieści i opowiadania ("Ubik", "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha","Człowiek z Wysokiego Zamku", "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?", "Valis", "Boża inwazja", "Płyńcie łzy moje rzekł policjant". Nie jest ich tak wiele bo Dick nie był "równym" pisarzem, oprócz arcydzieł zdarzały mu się knoty pisane w pośpiechu, na zamówienie bo skończyły mu się pieniądze. Ale pisał wciąż o tym samym, jak gdyby jedną książkę. Chętnie posłucham wywiadu z Dickiem, ale będę chyba sobie dozował tę przyjemność ze względu na ograniczenia czasowe;)

  Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale po pierwsze primo nie mogłem przejść obojętnie obok posta na temat Dicka a po drugie primo jestem gadułą;)

  PS. Acha i polecam biografię Dicka autorstwa Laurenca Sutina "Boże inwazje Philipa K.Dicka"

  OdpowiedzUsuń
 5. @Antek
  To żebym czuła jeszcze większą zazdrość?!;-P

  @W zaciszu biblioteki
  Tak, wiem, że nie wszystkie książki są takie same, ale mimo to też go uwielbiam. I też sobie dozuję wywiad. Dzięki wielkie za polecenie, biografię na pewno zdobędę!

  OdpowiedzUsuń