czwartek, 3 grudnia 2009

Siostry Brontë na fali "Zmierzchu"

Sukces sagi Zmierzch oraz jej filmowej wersji przyczynił się do... spopularyzowania książek sióstr Brontë. Wichrowe wzgórza są ulubioną książką bohaterki Stephenie Meyer, w brytyjskich i francuskich księgarniach sprzedaż książki podskoczyła wraz z premierą Księżyca w Nowiu i producenci filmowi już zwietrzyli obietnicę zysków.

Na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się zdjęcia zarówno do Wichrowych wzgórz Emily Brontë, jak i do Jane Eyre Charlotte Brontë. W pierwszym, reżyserowanym przez Petera Webbera, główne role zagrają Ed Westwick (22 lata, znany z serialu młodzieżowego Plotkara) jako Heatcliff oraz Gemma Arterton jako Cathy (23 lata, zabłysnęła krótką rólką w Quantum of Solace). Natomiast w Dziwnych losach Jane Eyre, za kamerą których stanie Cary Fukunaga, w tytułową bohaterkę wcieli się Mia Wasikowska (20 lat, niedługo będzie można ją oglądać w burtonowskiej Alicji w Krainie Czarów), Rochestera zagra... Michael Fassbender (jedyny dorosły, 32 lata).

Obie wersje mają "odświeżyć" powieści dla młodych widzów i tego można się obawiać najbardziej. Oprócz nowej, młodszej obsady, zmiany nastąpią także w scenariuszach - większy nacisk zostanie położony na gotyckość powieści, podobnie jak jest w przypadku sagi Meyer.

Swoją drogą, ciekawe jak ekranizacje będą reklamowane... Obejrzyj to, czym zaczytuje się Bella Swan? Co myślicie?

[źródło: Guardian]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz